Кошик
149 відгуків
ООО "Графит-Мастер" Украина
+380 (50) 487-59-14
+380 (61) 214-94-10

Електро-ерозійна обробка в промисловості

Електро-ерозійна обробка в промисловості

Електро-ерозійна обробка в промисловості.

 

Електро-ерозійна обробка є одним з наймолодших способів обробки матеріалів. Але при цьому розвиток електро-ерозійної обробки можна вважати стрімким від перших дослідів в 60-х - 70-х роках 20-го століття і до широко поширеної технології та обладнання в 21 столітті, без яких не можливо на сьогоднішній день нормальне функціонування окремих галузей як цивільної промисловості та оборонної.

Суть технології полягає у впливі на оброблюваний електропровідний матеріал короткими імпульсами струму в середовищі діелектрика, які виривають мікрочастинки матеріалу з моноліту заготовки.

Починаючи від копіювально-прошивного методу технологія електро-ерозійної обробки розвинулася в декілька напрямків, даючи можливість обробки важкооброблюваних електропровідних матеріалів різними способами. Серед яких найбільш поширені це:

1. Копіювально-прошивний метод

2. Вирізної

3. Прошивка отворів

4. Маркування

5. Шліфування

6. Доведення

                Копіювально-прошивний метод обробки є одним з найбільш поширених методів високошвидкісної обробки важкооброблюваних матеріалів. Суть його полягає в пропалення необхідного профілю в заготівлі заздалегідь виготовленим електрод - інструментом. В якості матеріалу для електрод-інструмент, в принципі, придатний практично будь-який електропровідний матеріал. Але... для высокоскорстной і високоточної обробки з хорошими економічними показниками придатні лише деякі. Найбільш поширеними з них є мідь і конструкційний графіт. Причому мідь була найбільш распростаненным матеріалом до початку поточного десятиліття, а багато підприємств досі використовують мідні електроди у своїй роботі. Але якщо уважно поставитися до вибору матеріалу для електрод-інструмент, то висновок буде однозначним. Візьмемо для порівняння 1 дм3 міді і графіту, співвідношення вартості матеріалу 4:1 на користь графіту. Швидкість виготовлення самого електрода від 5-10:1 разу знову таки на користь графіту, до того ж якість обробленої поверхні на графіте виходить значно вище, при значно меншому знос різального інструменту. Швидкість запису - при великих зніманнях матеріалу ерозійна стійкість графіту значно вище, хоча на м'яких режимах стійкість міді графіту приблизно однакова. Знос електрод-инструмета більшою мірою залежить від підбору налаштувань ерозійного верстата і при правильному регулюванні для міді і графіту він може становити від 1-го до 5-ти %. При цьому графітових електрода можна зробити два для чистової і чорнової пропалення не вилазячи з "мідного" бюджету. Більшість іменитих виробників верстатів таких як Sodik, Charmille, Agie, Mitsubishi призводять режими для обробки графітовим електродом. Але і у графіту є невеликий недолік - електропровідна графітовий пил, яку необхідно видаляти з області різання пилососом або водяним туманом, а простіше замовити вже готовий електрод для запису у відповідності з Вашим кресленням в спеціалізованої компанії, де вартість виготовлення буде чисто символічною.

                Вирізної метод електро-ерозійної обробки, останнім часом також широко поширений як і копіювально-прошивний. Суть його полягає в обробці заготовки нескінченним електродом - латунної дротом. Даний спосіб дозволяє різати заготовки практично будь-якої товщини з будь-яких важкооброблюваних матеріалів з точністю до 0,005 мм Сучасні верстати з ЧПУ дозволяють здійснювати обробку в 5-ти осях, що дає можливість вирізання конічних отворів і складних вікон в матрицях і пуансонах штампів і прес-форм.

                Прошивка отворів електроерозійним методом. Електроерозійний спосіб чи не єдиний, який дає можливість виготовлення отворів малих перерізів, а також отворів з великим співвідношенням глибини отвору до його діаметру. При використанні трубчатих мідних електродів таке співвідношення може досягати 100:1. При використанні стержневих заземлювачів це співвідношення значно менше із-за складності виведення відпрацьованого матеріалу із зони обробки і становить близько 20:1.

                Маркування за допомогою электроэрозии , служить для нанесення маркувальних написів на важкооброблювані матеріали, в якості робочого інструменту використовуються мідні або графітові електроди як і при копіювально-прошивном методі.

                Електроерозійна шліфування і доведення, можуть бути реалізовані за допомогою копіювально-прошивного методу графітовим або мідним електродом з високою якістю поверхні, а найчастіше використовуються на комбінованих шліфувальних і плоско-доводочних верстатах, де в якості робочого інструменту може використовуватися алмазоносний шар, до якого підведено електричний імпульс. Таким способом часто обробляється прецизійний, сложнопрофильный твердосплавний інструмент.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner